Zaklínač / Witcher

13:09

Zaklínač - Búrková sezóna  / Witcher - Season of storms

Tejto knihy som sa trošku obávala ale aj tešila na ňu. Ságu zaklínača ( 7 kníh) bola pre mňa uzavretá poslednou knihou ale bola som aj smutná, že už nemám možnosť čítať o Geraldovi a zrazu vyšla ďalšia kniha. ( i keď koniec ságy som trochu nepochopila a neprišiel mi najlepší).

I was bit of afraid about this book but also in same time eager to read it. After reading a whole saga about witcher ( 7 books) this world was kind close for me ( okay I play the game still ), and was kind a sad about it because I like this world middle age with reflections into nowadays. And melancholic character Gerald of Rivia with his friends and enemies. And then another book came out and the hope and fear raised, too.Búrková sezóna je chronologicky postavená pred ságu zaklínača teda pred Posledné prianie.Nečakajte žiadnu Ciri. Mne toto dielo nepríde ako román ale skôr ako súbor dlhších poviedok.
Dej je skvelý, nenudíte sa, je svieži, takže žiadna nuda. Vychutnáte si starého dobrého Geralda s jeho perfektnou jedinečnou filozofiou, taktiež neodmysliteľného trubadúra Marigolda, ktorý ako sme zvyknutý má jednoducho úžasný dar skomplikovať situáciu ako je to len možné. V knihe sú aj dlhšie opisy ale mne prišli fajn.
V knihe samozrejme nemôžu chýbať čarodejnice ( Gerald z Rivie a žiadne čarodejnice) to by proste nešlo.
Šialený čarodeji s ich šialenými výmyslami a experimentmi ktoré" potešili " Geralda.(aspoň sa nenudí a má čo naprávať veď ide len o jeho život). V deji je aj pár narážok na klasickú ságu ako napr. na Pahorok.


Season of storms is in time line before saga of witcher so before book the Last wish. So don't expect anything with Ciri. This isn't for me novel but more like longer short stories.
The plot is great, is fast paced, interesting so no boredom. You can enjoy good old character of Gerald  with his unique philosophy, plus an irreplaceable Marigold troubadour , who has wonderful gift to complicate situation as much as possible. The book has some longer description but I enjoy them.
In the book, of course, can not miss witches (Gerald of Rivia, and no witch) it wouldn't simply work.
Mad magicians with their crazy inventions and experiments which  "pleased" Gerald. ( mess to clean again).

Pre mňa je toto starý dobrý Sapkowski , knihu som zhltla. Áno kniha má pár vecí ,ktoré by sa dali vytknúť ale keď si vezmem dielo komplexne tak mňa potešilo. A osobne som rada, že som sa raz a znova mohla vrátiť do tohto sveta. Vtipné dialógy, intrigy, stvory, čarodejnice a čarodeji, nečakané zvraty a porcia erotiky s ryšavou čarodejnicou . Takže ak ste  fanúšik alebo máte doma nejakého vrelo odporúčam.
Pevná kniha obsahuje perfektné ilustrácie, ktoré krásne zapadajú do knihy.

For me, this is a good old Sapkowski, I devoured the book (read it in one day). Yes book has a few things that could be criticized but when you take as a whole piece is good book. And personally I am glad that I had a chance once again return to this world. Witty dialogue, intrigue, creatures, witches and wizards unexpected twists and portions of erotic with ginger witch. So if you're a fan or you have one at home I highly recommend.
Hardcover contains  perfect illustrations.


Rok vydania: orig. 2013 ČR:2014 (Leonardo) /Published in orig. 2013: CR:2014 (Leonardo)
Počet strán: 308   / Pages: 308


Máte radi fantasy knihy prípadne čítali ste zaklínača?  / Do you like fantasy books or did you read any of witcher books?
Thanks for looking and commenting! May the force be with you  
 *I purchase this  product by myself   

You Might Also Like

6 komentárov

 1. I read witcher saga and love it didn't know there is another book out

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. great so now stop whatever you are doing and go buy it and read it :)

   Odstrániť
 2. Zaklínače jsem ještě nečetla, ale možná by mě to chytlo. Ty ilustrace uvnitř jsou fakt super. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ak mas rada fantasy nieco ako v stredoveku tak myslim ze ano :)

   Odstrániť
 3. I want to read it *O*
  Thank you for visiting me)

  OdpovedaťOdstrániť

I love your comments and also your blogs so leave me you address (so I can check and maybe even stalk) but please no more follow for follow - if you like me follow me, if not - don't, no hard feelings :)