Very damaged hair

12:49

Rozštiepené končeky. Hahaha to je pre amatérov :) ale nie to stačí podstrihnúť a je to vyriešené ale čo keď vlasy sú suché a hlavne keď sú mokré sú zvlnene a také žuvačkové ( vlas sa naťahuje fakt najlepšie to vystihuje žuvačka) .

Moje vlasy nie sú poškodené farbením alebo fenovaním (nuž na to som lenivá ) žehlením atď. ale mam záľubu v behaní Spartan race( áno tie šalene blatové preteky) jop blato :)  takže recept ako na to: zabehnúť preteky s kopou blata to sa samozrejme dostane na vlasy ( bonusove body ak máte dlhé vlasy ako ja) necháte zaschnúť však bahenná maska, najlepšie  na slnku , potom zmyť vodou a polomokré (ok boli asi viac mokré) stiahnuť do gumičky do drdolu a nehať tak. Zopakovať na pár ďalších pretekoch (i keď myslím, že to vôbec nie je nutné). No ani sa nečudujem, že moje vlasy ma nenávidia a sú nahnevané ok poriadne naštvané kto by nebol.

Áno, kaderníčka mi navrhla ostrihať na kratší bob ale mne sa krátke vlasy nehodia a nie som sama so sebou spokojná s krátkymi vlasmi a to je asi najdôležitejšie. Takže sme sa dohodli postupne zostrihovanie  a ja som dostala domácu úlohu. Pracovný názov ospravedlňovanie sa vlasom vždy keď si ich umývam.

Split ends. Hahaha that's for amateurs :) no I mean you can trim it and it's resolved but what if the hair is dry,(rough)  when hair is wet it behaves like  chewing gum (hair is stretchy best describes chewing gum).


My hair is not damaged by coloring or by hair dryer (well I'm lazy for that one) ironing etc. but I found passion in Spartan Race (yes the muddy race with crazy people) Yes MUD we love it :) so the recipe how to do it: to run the race with a lot of mud, of course, it gets in the hair (bonus points if you have long hair as I do), then let  to dry mud -pretend it's mask, dried in the sun (like sun dried tomatoes) then wash off with water and semi-wet (ok were probably more wet) put your hair in tight bun . Repeat a few more races (although I think it's not at all necessary). I don't wonder that my hair hate me and are angry ok properly pissed at me who would not be.
  And now my apologising routine ( I apologise my hair every time I wash them and brush them so twice a week).

Conditioner Ives- Rocher Réparation
(silicone, paraben, colorant free )
  
Regeneračný kondicionér na poškodené vlasy vyhladzuje, vyživuje a napravuje poškodené vlasové vlákna. Vlasy sa ľahko rozčesávajú, sú vyživené a odolnejšie voči vplyvom vonkajšieho prostredia*. Vlasy sú jemné a hebké na dotyk.  [stranka yves-rocher]

Pre : - príjemná jemná vôňa 
        - nezaťažuje vlasy nestrácajú na objeme 
        - ekologické obaly ( ok ale čo tá regenerácia)
Po prvom umyti  nečakajte zázrak ale postupne vlas je lesklejši, príjemný na dotyk a začína nadobúdať silu, pevnosť. Pre mňa spĺňa to čo sľubuje a navyše je to prírodný produkt.
  
Proti : - dostupnosť kamenne predajne/eshop

Pro:  - Nice subtle scent ( very natural)
        -  hair doesn't lose volume 
        -  sustainable eko packaging (OK But what about the regeneration)
After the first wash don't expect  miracles but  gradually hair is shinier,pleasant to the touch and begins to acquire power, strength.
Cons : - availability
Ingredients: AQUA , CETYL ALCOHOL , STEARYL ALCOHOL , BEHENTRIMOMIUM CHLORIDE , SIMMONDSIA CHINESIS (JOJOBA) SEED OIL , PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL , ISOPROPYL ALCOHOL , SODIUM BENZOATE , PARFUM , GUARHYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE , CITRIC ACID, PANTHENOL

150 ml : 3.90

  Aussie 3 minute miracle color 
( color na odporučanie kaderníčky / color edition by recommendation of my hairdresser)
Hĺbková maska na farbené vlasy, ktoré túžia po láske.
No tak stým to produktom mám love/hate vzťah niekedy funguje absolútne geniálne vlasy sú po ňom lesklé, uhladene a aj na dotyk pôsobia skvele a niekedy nič vlasy sú také ako pred tým krepovate zlé a robia zlobu.
Maska ma konzistenciu kondicionéru ale napr. ten od ives rocher je viacej krémový. Ja si ho nechávam dlhšie ako 3 minúty cca 10 dlhšie ak sa zapozerám do seriálu. 

Pre:  - príjemná ale výraznejšia vôna ( broskyňová s niečím)
        - očividne zlepšenie už po prvom raze 
        -austrálska divoká broskyňa

 Proti:  -cena 
            - niekedy funguje niede nie 
            - silikony ( mne to občas nevadí snažím sa obmedzovať také produkty ale raz za čas si myslím je to ok)
       

Depth mask for colored hair in need for love.
Well I have I love / hate relationship with this product, sometimes works absolutely brilliantly after the hair is glossy, fine and I can feet that they're better for touch and other time nothing happens the hair is still as before frizzy, simple little ball of  evil and do anger. ( but I deserve it and fully accept it )
The mask has consistency as common conditioner but  e.g.  Ives Rocher is more creamy. I leave it for more  than 3 minutes, about 10 sometimes longer if I watch something catch like big bang theory or arrow and list go on and on.


Pro:  - nice but stronger scent ( peachy scent)
      - improvement after  first use
      - ausralian wild peach extract and aloe vera
cons: - price
         - sometimes work sometimes don't
         - silicons (I don't mind occasionally but prefer don't use them)

Ingredients: AQUA, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, BEHENAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, BES-AMINOPROPYL DIMETHICONE , GLUTAMIC ACID, BENZYL ALCOHOL, PARFUM, EDTA, CITRIC ACID, SODIUM CHLORIDE, BUTYLENE GLYCOL, LIMONENE, MAGNESIUM NITRATE, SANTALUM ACUMINATUM FRUIT EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, ALCOHOL DENAT, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, MAGNESIUM CHLORIDE, METHYLISOTHIAZOLINONE, ASCORBIC ACID, SODIUM SULFITE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE 
250 ml :6.90

AND GAME CHANGER 

Domáci zábal

Aplikujem pred umytím vlasov na čo najdlhšiu možnú dobu. Navlhčené vlasy- oleje sa lepšie vstrebávaju a taktiež maju možnosť dodať bonusovú hydratáciu. 
Ku korienkom vlasov aplikujem sezamový olej ( tento olej sa mi najviac osvedčil ale dobrý je a kokosový) , a do dĺžok vlasov dávam kokosový olej ktorý mám rozpustený a  mierne teplý ( nie horúci ! ) vlasy zabalím do potravinárskej folie a uteráku aby boli v teple ( pre maximálny účinok) - je to zábava chodiť tak po dome/ byte a strašiť rodinu pripádne tak otvoriť poštárovy .

Tieto dva oleje som si najviac obľúbila lebo príjemne voňajú a aj dobre sa vymývajú ale dajú sa nahradiť hlavne olej do dĺžok a to olivový ( mne sa trošku tažšie vymýva a vlasy rýchlejšie zmastnejú), avokádový (perfektná hydratácia ale bohužiaľ cena je vyššia) sezamový ( na dĺžky ja osobne primiešam kokosák sezamový olej veľmi dobre preniká do vlasu), pequi olej ( vzácny olej oranžovej farby s úžasnou vôňou manga perfektný záchranca na uber poškodené vlasy ale cena nie je až taká úžasná 100 ml cca 15-16 eur pri 200 ml cca 26 ale mne moje vlasy doslova zachránil pred kratkym bobom )
Olej z japonskej kamélie je tiež skvelý pomocník ale nie na zábaly ale aplikáciu po umytí .
* ak sa niekomu veľmi rýchlo mastia vlasy odporúčam vynechať olej pri korienkoch ale podla mňa raz za čas by sme mali dopriať hýčkanie aj vlasovej pokožke na ktorú dosť často všetci kašleme pokiaľ sa nezačne prejavovať lupinami, svrbením atď  a to sme ešte nahnevaný, že prečo . 

Home hair pamper session 

I apply before washing hair for the longest time possible. Wet hair- oils are better absorbed and also have the opportunity to deliver bonus hydratation.
The roots hair - I apply sesame oil (this is my
well-tried  but coconut oil is also good), and in lengths  I apply coconut oil that is dissolved and slightly warm (not hot!)  wrap hair in plastic foil and towel to be warm ( for maximum effect) - it's fun to walk around  the house / apartment and scare the family or go open like that to postman :).

  
 These two oils are my favorites of because pleasant smell and easy to wah out but can be replaced by other oils e.g olive (not my first choice olive oil is harder to wash out and hair gets faster greasy but hydrates quite well), avocado (perfect hydration but unfortunately is higher price), sesame ( at length I personally mix with coconut and sesame oil  - penetrates better  into the hair), Pequi oil ( rare  oil orange color  with a wonderful aroma of mango perfect hero for very damaged hair  but the price is not so amazing about 100 ml at 15-16 euros , 200 ml 26 euros but it literally saved my hair before very short cut)Japanese camellia oil is also a great helper  but the application after washing very small amount .* If someone has quickly  greasy hair should  avoide applying the oil at the roots but I think once in a while we should indulge in pampering our scalp, which we quite often don't care about unless it manifest with dandruffs, itching etc. 

Aké sú vaše overené produkty na poškodené vlasy?  What are your favourite products for damaged hair?

 Thanks for looking and commenting! May the force be with you  
 *I purchase these products by myself

You Might Also Like

10 komentárov

 1. I love your style of writing it's fresh and funny. I also like to use coconut oil going to try sesame for the roots because I never care about my scalp :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you very much I'm very happy that you like it. You message made my day :)

   Odstrániť
 2. I love to take care of my hair with similar products! Wonderful post! =)

  - Cielo
  Mermaid in Heels

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ten Yves Rocher kondicioner vyzerá super :)

  http://miskaholla.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kondicioner je naozaj super a teraz je aj v zlave za 3,30

   Odstrániť
 4. Aussie výrobky používam a na ich 3 minútový zázrak nedám dopustiť. :)
  Pozývam teba a tvoje čitateľky na giveaway:
  http://rebelliouslily.blogspot.sk/2016/02/giveaway-time.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ano ich 3 minutove zazraky su super a dakujem za pozvanie

   Odstrániť
 5. I'd love to try Aussie!

  kireikana.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

I love your comments and also your blogs so leave me you address (so I can check and maybe even stalk) but please no more follow for follow - if you like me follow me, if not - don't, no hard feelings :)