Paulo Coelho

7:43Paulo Coelho  Ako rieka, ktorá plynie   /Like the Flowing River Quotes

Tejto knihe som sa trošku vyhýbala ale po prečítaní predhovoru autora ma to chytilo, úvaha čím chcem byť toto riešia ľudia stále celý život (malý či velký) .
 Inšpiratívna kniha obsahujuca krátke úvahy/ príbehy a každý príbeh ma svoju pointu niečo na zamyslenie. Ak máte radi knihy, ktoré Vás prinútia k popremýšlaniu, skúsiť sa  pozrieť sa na svet z iného uhlu ( každý problém je možné vidieť 360  rôznych uhlov ) tak sa Vám knížka bude páčiť.Čítanie je veľmi ľahké, oddychové jediné čo mne sa na tejto knihe nepáči je príliš veľa Boha (Coelhe je veriaci človek a prenáša sa to do jeho úvah takže ak niekomu to vyslovene prekáža tak sa mu nebude páčiť ale ja si myslím, že tie myšlienky za to stoja a každý ma nárok na svoju vieru nevieru ).

Myšlienky ktoré mňa oslovili: 
-Nezabúdaj, že všetko čo v živote urobíš, zanechá stopu a preto si uvedomuj každý svoj krok.
- Každý čin, ku ktorému nás dohnal hnev a zlosť je odsúdený na neúspech.
-Aj optimista aj pesimista musia nakoniec zomrieť. Obaja však prežili život diametralne odlišným spôsobom.
- Môžeme mať všetky možné komunikačné prostriedky, ale nič, absolútne nič nenahradí ľudský pohľad. ( toto je jedna z mojich najoblúbenejších v dnešnej dobe sa snažíme všetko vybaviť cez email, telefonickz ect a jednoducho si nevieme nájsť čas na konverzáciu y očí do oči, čo je smutné).

A kopec ďalších, k tejto knihe sa veľmi rada vraciam hocikde otvorím a prečítam si danú úvahu :)

I was avoiding this book but when I read preface from the author, it was clear to me I need to read it.
It's inspirational book, contains  short stories and everyone ends with something to ponder about.
If you like books that kind da force you to think about what you just read and how it applies to your life, how to look at problems from different angle ( remember every problem has 360 possible angles how to look at it) you will like this book. 
It's easy to read  but I didn't like one thing it has too much God for my taste ( I get it Coelho is a religious man and is showing in this stories but I like them so it's forgiven). In the end I think this book has very good ideas and outlooks which are worth to read for at least once.


“Everything you do in life will leave a mark”
“I want to be a writer, not an engineer who writes books.” 
 “Sometimes, we are so attached to our way of life that we turn down a wonderful opportunity simply because we don't know what to do with it.” 

A bonus ak neviete, čo si pozrieť cez víkend vrelo odporúčam Tomorrowland super dej a film Vás prinúti sa aj trošku zamyslieť také filmy mám najradšej. Je trochu smutne, že toto je aj realita dnešnej doby.

Bonus if you don't know what to watch this weekend Tomorrowland is great movie worth of checking out. It's very sad that this is true about this time .
Explain that one? (brilliant)

Vysvetlite tu jednu otázku? / Explain that one ?

Thanks for looking and commenting! May the force be with you 

You Might Also Like

6 komentárov

 1. wau that quote from Dalai Lama awesome, and just watch tomorrowland really awesome movie thx for tip, just it's sad that's true

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Paulo Coelho is an amazing writer and I love all the things he wrote! I've never watch tomorrowland but this weekend I'll se it because you totally convinced me to :)

  www.blossomikebana.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Great book review!! I haven't read anything from Coelho yet so I should give it a shot!

  Andrea.

  Seize your Style

  OdpovedaťOdstrániť

I love your comments and also your blogs so leave me you address (so I can check and maybe even stalk) but please no more follow for follow - if you like me follow me, if not - don't, no hard feelings :)