Adidas vs. Alverde

12:29

Deodorant bez hliníka ( aluminium chloride)

Alverde – Deo-Zerstäuber Limette Salbei  ( s limetkovou silicou a extraktom zo šalvie)
Myslím, že v našej kozmetike a výrobkoch ktoré denne na seba patláme je kopec chemikalií, ktoré nie sú až také potrebné (pri niektorých je otázne aká je skutočná bezpečnosť pri dlhodobom používaní) a navyše niektorým ľudom spôsobujú problémy. Preto som sa vydala na lov.
Zloženie absolútne geniálne a hlavne žiaden hliník , príjemná ľahká citrónová vôňa. Dokonca keď sa aplikuje na rovno oholené podpazušie neštípe (ja viem veľmi dobre, že sa to nemá   ale občas sa plánovanie zadarí to pozná asi každá z nás).
Bežný nie príliš horúci deň to bez problémov funguje ale inak je to skôr dobrý body sprej
 Pre:  
         -cena na to, že je to organické zloženie 
         - pumpička 
         - bez ingrediencií založenom na miralnom oleji 
        - bez syntetických vôni
Proti:
         - bohužiaľ 24 hodinová výdrž sa nekoná
        - veľmi ale veľmi rýchlo sa míňa

I think that we use products with so much chemicals in them and we use them daily without even thinking what it does to us (what kind of impact on our bodies has), can be substitude with something more natural what is working too. With some of these chemicals we don't know what they're doing to our bodies (if we use them for long time on daily basis )plus everyone is unique so it's hard to find out what can be outcome. Some people are sensitive to this stuffs causing them allergic reactions etc. So I went for hunt .

Ingredients are  absolutely brilliant and especially no aluminum,with pleasant citrus scent. Big bonus when applied right after shave there is no reaction  (yes I know it's NO NO, but it was not on purpose and we all know that planning sometimes goes very wrong ).
 
For normal not to very hot day is acceptable but hot summer I'm sorry it won't do the job then it's more like nice body spray. I want so much for this to work but no :(

Pros: 
         - price 
         - without ingredients based on mineral oil
         -without aluminum
        - without purely synthetic fragrances,  preservatives
Cons:
         -  24 hour effectivness nope
         - very but very quickly you will run out


Ingredients: Alcohol*, Aqua, Triethyl Citrate, Parfum**, Polyglyceryl-10 Laurate, Alcohol, Glycerin, Citric Acid, Salvia Officinalis Leaf Extract*, Limonene**, Linalool**, Geraniol**,Citral**, Farnesol**
* Suroviny z ekologického poľnohospodárstva /Ingredients from organic farming
** Z prírodných éterických olejov /From natural essential oils
75 ml   cca 3 €


 Adidas pure lightness 

Deodorant tiež bez hliníka no to zloženie nie je až také prírodné ale funguje podľa očakávania. Vôňa je ľahká taká letná dokonca má aj výdrž ( trochu mi vadí, že tento deo nie je dostupný aspoň u nás v neutrálnej verzii ak sa vôbec taká vyrába.)

Pre:
       -cena
       -výdrž aj v horúcom počasí (leto 2015 teploty cez 35°C )
Proti:
      - voňa
      - BHT - vzniká pri spracovaní ropy
*BHT môže u niekoho spôsobovať alergickú reakciu, je aj niekoľko štúdií kde spochybňujú bezpečnosť (spájaný s rizikom rakoviny a astmy) Keď naše telo absorbuje BHT a rozloži môže mať pre nás prinosný ale aj škodlivý efekt, jedno je isté ostáva v našich tukových bunkách.

Deodorant also without aluminum but ingredients list isn't as natural and charming but it works as it should. The smell is light , fresh summery and it last what can be for someone awesome and for others not so much (I would like this one in neutral version but I don't know if it's produce, adidas have some neutral ones but they contain aluminium  )

Pros: 
        - price
        - no sweat even in very hot weather ( tested during boiling summer 2015 temperatures over 35 °C
Cons:
         - scent
         - BHT - pruduct of processing crude oil 
*BHT  can lead to allergic reactions , and there are some studies they show possible potential to increase cancer risk or asthma. When is absorbed and broke down by our bodies biological effects - can be beneficial but also harmful. One is for sure it stays in  lipid cells

 Ingredients: Butane-Isobutane-Propane, Alcohol denat, Parfum, Propylene glycol, Hexyl cinnamal, Triethyl Citrate, Butylphenyl Methylpropional, Ethylhexylglycerin, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxaldehyde, Citronellol, BHT

150 ml 2,70 €

Záleží Vám na zložení výrobkov ? /  Do you care about ingredients of pruducts?

Thanks for looking and commenting! May the force be with you  
 
 *I purchase these products by myself

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Já se přiznám, že tohle nijak neřeším, ty vyloženě přírodní deodoranty mě nelákají, protože co jsem většinou četla, tak nic nevydrží.

  Ili Libertad

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja už takéto spreje chvalabohu nepoužívam a som rada, že som s nimi sekla. Odvtedy používam už len prírodné guličky pod ruky (: ♡

  ♡ * KawaiiBox January 2016 * ♡

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Môžem sa spýtať aké guličky používaš ? A akú majú výdrž
   Ďakujem

   Odstrániť
 3. já mám od Bourjois a je myslím taky bez tohohle chemického hnusu, i když nevím, musela bych se podívat...měla bych to víc řešit, no :/ :D
  www.plesatazpevacka.cz

  OdpovedaťOdstrániť

I love your comments and also your blogs so leave me you address (so I can check and maybe even stalk) but please no more follow for follow - if you like me follow me, if not - don't, no hard feelings :)