Dermaton Oil

10:10

Takže dneska tu máme môj najobľúbenejší pleťoví olej a to Dermaton oil od Energy.
 Čo hovorí výrobca:

Dermaton oil je prírodný, ľahko sa vstrebávajúci olej na dokonalú regeneráciu pokožky. Obsahuje olej z ryžových klíčkov,  rakytníkový a jojobový olej, lecitín a éterické oleje, z ktorých najvýznamnejší je levanduľový a silica tymiánu. Neobsahuje ochranné UV faktory, preto nie je vhodný na opaľovanie. 

Účinky Dermatonu oil
Dermaton oil je vhodný na každodennú regeneráciu suchej a normálnej pokožky. Pôsobí na jej upokojenie a obnovovanie po vystavení nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia alebo slnečnému žiareniu. Tlmí bolesť pri popáleninách 1. stupňa (sčervenanie pokožky), odstraňuje svrbenie pri hojení kože. Urýchľuje obnovu pokožky v hlbších vrstvách kože a zároveň ju chráni proti nadmernému vysychaniu počas regenerácie. Olej je bohatý na obsah karotenoidov, vitamínu A, E, nenasýtených mastných kyselín a antioxidantov. Najvýznamnejším z nich je gamma-oryzanol. Tieto látky pôsobia na zníženie množstva voľných radikálov v koži, ktoré vznikajú následkom slnečného žiarenia. Tak zabraňujú predčasnému starnutiu kože. Rakytníkový olej aktivuje melanocyty, t.j. urýchľuje tvorbu pigmentu po opaľovaní. Jojobový olej vytvára na povrchu kože ochranný film, ktorý robí pokožku odolnejšou voči mechanickému namáhaniu a vplyvu chemických látok. Spolu s éterickými olejmi pôsobí ochranný film čiastočne na odpudzovanie vonkajších parazitov, vrátane bodavého hmyzu.


Použitie Dermatonu oil
  • na každodenné ošetrovanie suchej a normálnej pokožky
  • na zlepšenie pružnosti a elastickosti kože
  • vždy po opaľovaní
  • na urýchlenie zhnednutia pokožky po opaľovaní
  • pri popáleninách v štádiu sčervenania kože
  • ako repelent proti bodavému hmyzu
(info zo stranky : energy stranka)

Takto vyzerá obal a samotný olej :

Samotný obal vyzerá ako kúsok nábytku je proste nádherný. A teraz k samotnému oleju. 
Vôňa je absolútne božská a nevtieravá a naozaj počas leta funguje ako repelent na kliešte to síce odskúšané nemám ale lietavé potvorky rozhodne áno. Podla mňa je to aj do istej miery skvelá aromaterapia. :)

Ja osobne ho používam na pleť ale aj telo. Na pleť každý večer, pleť je po ňom hydratovaná, jemná a ráno nádherne rozžiarená. Vyriešil môj problém so suchými miestami na líciach a zase malé aknózne vyrážky na T zone . I keď je to olej rozhodne nezhoršuje akné práve naopak ho lieči.

Moja mamka ho tiež používa pravidelne a je veľmi spokojná , vidí hlavne zlepšenie kvality a pružnosti pleti.

A na telo buď ako repelent, po depilácii perfektne skludní pokožku a aj ju hydratuje a na akékoľvek suché miesta ktoré sa vyskytnú ale tie nejako vymizli takže paráda.

Jediná nevýhoda tohto oleja pre mna je, že ja som bledula takže pleti dodá taký mierne zafarbenejší nádych ale to je viditeľné len na naozaj len na veľmi bielej pokožke.

Pre mňa je to malý zázrak, ktorý ma sprevádza všade a každý deň.


Olej sa jednoducho rozotiera a hneď aj krásne vpije do pokožky. Ja osobne ho používam na mierne vlhkú pokožku alebo s ružovou vodou.

Cena: 13 eur


  Thanks for looking and commenting! May the force be with you

 *I purchase this products by myself

You Might Also Like

0 komentárov

I love your comments and also your blogs so leave me you address (so I can check and maybe even stalk) but please no more follow for follow - if you like me follow me, if not - don't, no hard feelings :)